Z té hory sádla začíná vystupovat normální člověk E-mail

Vítáme Vás v rubrice Skutečné příběhy. Toto jsou skutečné příběhy klientů podložené autentickými dopisy.

Z TÉ HORY SÁDLA ZAČÍNÁ VYSTUPOVAT

NORMÁLNÍ ČLOVĚK !

 

A JAK TO VYPADÁ PO ROCE U manželů NOVOTNÝCH ???
Začátek příběhu z odkazu :
Mě samotnou to začalo děsit.

Milá paní Sojková,

26.11. to byl přesně rok, co jsme Vás s manželem navštívili poprvé. Já vážila 111,3 kg, manžel 136,4. Nikdy jsme se nepřejídali, dostatečně se pohybovali a celý život se pouze omezovali, drželi různé diety, hladovky a v jojo efektu se dopracovávali čím dál tím větší nadváhy.

Nejhorší na tom bylo to, že nám to nikdo nevěřil.

A proto jsem ráda, že jsem dostala tuto příležitost a ráda shrnu všechny naše roční poznatky a zkušenosti.

Jednoznačně mohu prohlásit, že při tomto druhu stravování žádný "jo-jo" efekt určitě nehrozí.

(pozn.: POZOR !!! pokud se opět trvale vrátíte k zaběhlým stravovacím návykům, brzy poznáte, že určitě hrozí ) !!!!

Poprvé jsme si to ověřili na naší čtrnáctidenní dovolené. Vezli jsme si s sebou pouze "vhodné" potraviny s tím, že rozhodně nic jiného jíst nebudeme. Vše dopadlo jinak. Každý večer se grilovalo, občas to bylo i nějaké to prasátko a k odpolední kávičce býval i nějaký naprosto nevhodný dortíček a samozřejmě po tom, co jsme si to náležitě zdůvodnili, byly i návštěvy restaurací, kde se o nějaké dietě nemohlo vůbec mluvit.

Nakonec jsme se rozhodli, že Vás poslechneme a dovolenou si užijeme i s jídlem.

A protože jsme již měli zkušenost s tím, že čím je sádlo "novější" tím lépe se shazuje, rozhodli jsme se, že až se vrátíme, vše rychle "napravíme."
Jaké ale bylo naše překvapení po návratu domů!
S hrůzou jsme stoupali na váhu a představte si, že se vůbec nic nezměnilo! Vážili jsme stejně, jako před odjezdem! Nemohli jsme uvěřit tomu , že po tom všem se proces hubnutí jenom zastavil a my pouze navázali tam, kde jsme před odjezdem skončili.
Musím upřímně říct, že jsem moc nevěřila, že se "jo-jo" efekt nedostaví, ale tahle zkušenost nás úplně zbavila chmurných představ.
Vím, že kdybychom se již stále stravovali, tak jako na dovolené, váha by šla časem nahoru, ale bylo by to jenom proto, že bychom se opět vrátili ke svým dřívějším stravovacím návykům (nebo raději zlozvykům). Ale dovolená stačila a my jsme byli rádi, že jsme se opět vrátili k tomu, co nám již celý rok vyhovuje.

Ale abych nepsala pouze o stravování.

Učinili jsme za ten rok i další objevy.

Že to pevné, co je pod kůží a co nás znepokojovalo, jsou svaly, které jsme po léta neznali a s naprostou euforií si ukazujeme různé šlachy, klíční kosti , klouby, žíly.

Je to úplně prosté. Z té hory sádla začíná vystupovat normální člověk.

U dalšího objevu jde s trochou nadsázky o život. Při skoku do vody jsme zjistili, že při plavání mámemnohem větší "ponor" a voda nás již nenese, tak jako dříve. Proto je zapotřebí, milá paní Sojková, na toto klienty upozornit, aby se Vám neutopili. Pozitivní bylo také zjištění, že manžel již nechrápe, tak jako dříve.
Dalším objevem je zima.S odcházejícím sádlem přidáváme svetry. Ani jsme si předtím neuvědomili, jak nás dříve sádlo hřálo. Ale to nám vůbec nevadí.
A nyní již seriozně. Cítíme se stále báječně. I když zdaleka ještě nejsme štíhlí, připadáme si přímo hubeně.

Můj manžel "omládnul" o 30 let, protože tuto váhu měl naposledy v

18ti letech, tedy před 30ti lety.

Pravda je, že odbourávání "nejstaršího" sádla dá tělu přeci jen více zabrat. Už tak rychle nehubneme a váha se stále pohybuje sem a tam, než je kilo definitivně pryč. Ale stále to jde. Již to samozřejmě nedodržujeme na 100 % jako kdysi, stravujeme se normálně, necítíme se omezováni.
Často si na Vás vzpomeneme, jak jste říkala, že je potřeba dát tělu šanci, ono se pročistí a časem si samo začne říkat, co mu vyhovuje a co ne. Stačí jen naslouchat.

Je již hodně jídel, která nám kdysi chutnala, neuměli jsme si život bez

nich představit a již nám nechutnají.

I přesto, že si občas pochutnáváme na něčem sladkém, dokonce ani knedlíky jsme nevyřadili ze svého jídelníčku, tak hubneme dál.

Proto jsem přesvědčena, že žádnou dietu nedržíme

a vím, že i do budoucna nám to bude vyhovovat a kila půjdou určitě dál dolů.

A na závěr to hlavní. Můj manžel zhubnul během jednoho roku neuvěřitelných40 kg a já30 kg. Tzn., že dohromady jsme zhubli 70 kg. Umíte si představit
tu hromadu sádla, třeba na kuchyňské lince ?

Je to naprosto úžasné a nám nezbývá, než znovu opakovat :

MILÁ PANÍ SOJKOVÁ – DÍKY, DÍKY, DÍKY !!!

Eva a Ladislav Novotných - Slaný

Toto vše jsem napsala proto, abych těm, kteří jsou na tom tak, jako jsme byli i my, dodala odvahu, aby to také zkusili. Třeba to takhle nefungujeu každého, ale nám se zatím daří a věříme, že tomu bude i nadále.

 

kolagen3.jpg 
(16634 bytes)

 

 
< Předch.   Další >
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio